Salı , Kasım 28 2023
Home / Evlilik Rehberiniz / Salonda ahşap dekorasyonu için öneriler

Salonda ahşap dekorasyonu için öneriler

Salonda ahşap dekorasyonu için öneriler

Salon ahşap dekorasyonu örnekleri ile evinizi son derece dizaynı, iç mimari kalitesi yerinde bir hale dönüştürebilirsiniz.  Bunun için ise ahşap aksesuar malzemeleri arasında birkaç bilgi almanız yeterlidir. Doğallıktan yana olmanızı mutlaka öneriyoruz.

Salon Dekorasyonunda Doğal Ürünler
Ahşap salon dekorasyonu tasarımları arasında yapay olmadığı ve herhangi bir küflenme, deforme meydana gelme gibi koşullar yer almadığı sürece ağaç kütüğünü bile masa olarak kullanabilirsiniz. Yalnız ağaç kütüğünü keserek salonunuza getirmeniz yanlıştır. Dış yüzeylerine ilgili kaplama çalışması yapılmış şekilde satışa sunulan yapı marketleri tercih etmelisiniz. Hatta kenarlarına birkaç minyatür saksı ekleyerek sevdiğiniz çiçeklerin yetişmesine önem verebilirsiniz. Çeşitli doğal taşlarında üzerine yapıştırıcılar ile sabitlenmesi ve özellikle huzur verici nitelikteki seçimlerde karar kılmanız bu konuyu daha derin yaşamanıza neden olabilir.

Kare Masalar
Daha çok zigon ile aynı etkiyi göstermesine karşın marka ürünlerden çok farklı olan üniteler tamamen ahşap ve ağaçtan yontularak ortaya çıkarılanlar arasında yer alır. Ayakları tamamen ağaç kütüğünden yer alan, ahşap bir masa hayal edin ve evinizde komşularınıza çay ikram ederken kullandığınızı düşünün. Hangi komşunuzda böyle bir şey var ki?

Sıradan Bozma Masalar
Geçmiş senelerden kalma ve pek kullanılmayan yemek, okul masa ve sıralarını düşünün. Parklarda mangal alanlarındaki masalarda bunlara örnek olarak verilebilir. Bu genelde üzeri biraz daha pürüzsüz hale getirilmesi, sandalyelere minder pofuduk yastık eklenmesi şeklinde modifiye yapılırsa verimli olabilir. Gösteriş kadar rahatlıkta yanında bir o kadar değerlidir. Bu masaları elde etmek için biraz antikacı veya okulları gezmeniz yeterlidir. Gerisi tamamen el işi yeteneğinize kalmıştır.
Salonlarınızda Dekoratif Eşyaları
Modern salon koltuk takımları örnekleri arasında bize göre biraz geriye dönüş yapmanızda fayda var. Hem modern hem de klasik çizgiye sahip ürünler güzel olabilir. Örneğin koltukların yan tarafındaki ahşap yüzeylerde hoş süslemeler genelde hep olur. Bunun sadeliği veya kenarlara özellikle kahve fincanı, çay bardağı gibi eklenebilen özellikli olanları hoş durabilir. Ben modernlikten yanayım diyorsanız isterseniz bazı ışıklandırmaların mobilya köşelerine işlenmesini sağlayabilirsiniz.
Metal ve Ahşap Etkisi
İnce metal ayaklara sahip bir alana en çok yakışacak eski görünümlü ahşap olabilir. Minik eşyalarınızın koltukların yanı başında yer aldığını düşünün. Geçerken takılmazsınız ve kitaplarınızı, kahvenizi koymak için güzel olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar !

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri!

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri! Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar ! Eşiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir