Salı , Kasım 28 2023
Home / Evlilik Rehberiniz / Nişan Kıyafeti

Nişan Kıyafeti

Nişan dönemi evlilik öncesi yaşanılan en kutsal zamanlardan birisidir. Her kız nişanladığı zaman kuğu gibi görünmek ister ve gözlerin onun üstünde olmasını ister. Gelinlikten sonra üzerine en çok yakışan kıyafeti seçerek gecenin yıldızı olmak ister.  Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. En güzel kıyafet vücuda en çok uyum sağlayan kıyafettir. Kişinin boyu, kilosu, tarzı ve pek çok etken kıyafet seçerken oldukça önemlidir. Nişan töreninin nerede gerçekleşeceği gibi pek çok etken kıyafet tercihinde belirleyici etkenlerdir.

Kıyafet ve Saç Uyumu

Nişan kıyafeti seçimi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de saçların şeklidir. Örneğin kabarık olan kıyafetlerin üzerine daha sade saçlar yapılmalıdır. Böylece saçla kıyafet yarışmaz ve abartı bir görüntü oluşmasının önüne geçilir. Güzel görünmek her şeyin en pahalısını almakla olmaz, yakıştırmakla olur. Nişan kıyafeti tercih ederken genellikle uzun kesimler kullanılır. Balık mı yoksa A kesim mi veyahutsa kabarık mı olacağı ise gelinin vücut tipine bağlıdır.

Büyük Beden Nişan Kıyafetleri

Büyük beden kimseler nişan kıyafeti tercih ederken olabildiğince sade detaylı kıyafetler seçmelidirler. Korseli modelleri seçerlerse olduklarından daha zayıf görünme olasılıkları bulunmaktadır. İşlemeli modelleri seçebilirler ancak drapeli modelleri seçerlerse ekstra kilolu görünmeleri muhtemeldir. Bu gibi ayrıntılara dikkat edildiği takdirde olağan güzelliklerinin ortaya çıkması işten bile değildir. Her gelin güzeldir, giyinmeyi biliyorsa.

İlginizi Çekebilir

Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar !

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri!

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri! Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar ! Eşiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir