Çarşamba , Kasım 22 2023
Home / Evlilik Rehberiniz / Gelin Tacı

Gelin Tacı

Her gelin kendi düğününde gelin tacı konusunu nasıl çözeceğini inanılmaz derecede gözünde büyütür alternatiflerin hepsini mutlaka büyük bir titizlikle araştırır. Bu araştırmayı yaparken hangi mevsimde evleneceğini göz önünde bulunduran, bahar yâda kır düğünlerinin konseptini temel alan, klasik modellerden altın renk temalı konseptleri de seçebilmektedirler.

Daha önceden hazırlanmış değişik firmaların kendi grafik tasarımlarıyla üretip vitrine koydukları hazır ürünler genelde beğeni görmemektedir. Çünkü giyilecek gelinlik modelleri günümüzde tasarım ve model anlamında dışarıdan bakıldığında hepsinin birbirine benzer gibi gözükse de aslında bu alanda son 15 yılda inanılmaz farklı tarzlar oluşmuştur. Bu seçenek sayısının çokluğu gelin adaylarında Gelin Tacı seçiminde karar verme süreçlerini de etkilemektedir.

Düğün zamanı gelmeden Gelin Tacı konusu ile ilgili erkenden gelin adaylarının tedbir alması seçecekleri gelinlik modelini almadan mutlaka gelin tacı uyumluluğuna dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca bazı gelinler tarafından Gelin Tacı seçiminden ziyade kendileri yâda yardım alacakları arkadaşları tarafından verilecek destekle farklı bir yöntemle bu detayı da istedikleri şekilde çözebilmektedirler.

Aslına bakarsanız Gelin Tacı yapımının çok da zor olmadığı söylenebilir. Neticede 150 TL civarından başlayıp 2.000 TL civarlarına kadar  satılabilmektedir.

Bu arada gelin adaylarının kuaför seçimleri de Gelin Tacı konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Bir mankende gördüğünüz bir model veya tezgâhtaki bir Gelin Tacı modeli gelin adayına uygulanırken yapılacak hatalar kuğu zarafeti içinde olacak gelinin güzelliğine gölge düşürecektir. Bu sebeple yaptırmayı planladığınız Gelin Tacı modelinin mutlaka resmini çekin ya da varsa katalogunu kuaförünüze gösterin. Bu detay basit gibi görünse de  uygulamasında karşılaşılacak tüm pürüzleri ortadan kaldıracak hayalinizdeki gelin olarak rahat bir şekilde düğününüzü yapabileceksiniz.

Kuaför konusunda deneyimli olan, daha önce giden arkadaşlarınız varsa onlardan bilgi alarak seçiminizi yapın. O özel gününüzde sıkıntılar yaşanmaması için 2 saat önceden tüm hazırlıklarınız bitmiş olarak kuaförünüze gidin. Zaten kabiliyetli biri ise düğünden önce Gelin Tacı konusunda prova yapılmasını isteyecek ve sizin bu ön çalışma ile demo görüntünüzü size gösterebilecektir.

Gelin Tacı, düğün ortamı açık alanda bahçede olacaksa o ambiyansa uygun olarak açık ve süslü saç modeliyle birlikte seçimi olabilir. Tabi mevsimi ve hava durumunu göz önünde bulundurmakta fayda olacaktır. Hava rüzgarlı ve biraz serin olma ihtimaline karşı dağılmayan saç ve modeli seçilmelidir.

Salon düğünlerinde biraz daha çiçek yâda renkli Gelin tacı modellerinden ziyade daha ağır, taşlı tokalı ışıltısı olan ışıkların altında sizi bir güneş gibi ışık yayan bir prensese çeviren modeller seçmeniz çok daha zarif olacaktır.

Unutulmamalıdır ki her düğünde bir gelin var ise mutlaka bir damat vardır. Gelin tacı seçiminde uygulanacak konseptte mutlaka damadın da duruşuna ve damatlığına uygun abartılı olmayan, gelinlik ile uyumlu olduğu gibi damatlık ve damat ile de uyumlu olan Gelin tacı ve uygulaması yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar !

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri!

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri! Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar ! Eşiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir