Cuma , Eylül 22 2023
Home / Evlilik Rehberiniz / Evlilikte Cinsel Hayat

Evlilikte Cinsel Hayat

Evlilik hayatın dönüm noktalarından birisidir. Bir kişi olmayı değil biz olmayı öğreten bir kurumdur. Hayat artık tek kişi için değildir. Birlik ve beraberliğin bir getirisi de cinsel yaşamdır. Hatta ve hatta evliliğin temelinde üremek yatar. Aynı zamanda hayvani arzuların giderilmesi için gerçekleştirilen evlilik çift arasında oluşan hem duygusal hem de bedensel çekimin yansımasının yaşandığı bir kurumdur. Çiftler arası iletişim gerçekleştiği zaman dilimlerinden birisi de cinsel ilişki zamanlarıdır.

Karşı Taraftan Beklenti

Cinsellik tek başına yaşanabilecek bir durum değildir. Evli çiftler birbirlerine olan sevgilerini aktarım yolu olarak cinsel yaşamı da kullanırlar. Her iki taraf da arzular içinde olup, bu hisleri eşleri aracılığı ile paylaşmalıdır. Sınır konulmamalıdır ki her iki tarafta aradığını başka yerde bulmaya çalışmasın. Aksi halde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Evlilikte cinsellik mihenk taşıdır. Evliliğin gidişatı cinsel yaşamın gidişatı ile paralellik gösterir.

Sağlıklı Cinsellik

Sağlıklı iletişimin yolu nasıl ki birbirini dinlemekten geçiyorsa sağlıklı cinselliğin yolu ise her iki tarafında tam olarak ne istediğini bilmesinden geçer.  İki kişinin en özel zaman dilimi belki de cinsel yaşamlarıdır. Mahremdir ve sadece iki kişi arasında geçer. İki kişinin tek beden olduğu birbirlerine karıştıkları zaman dilimidir. Evlilik de tam olarak öyle değil midir zaten? Sen ben olmadan biz olmanın temeli sağlıklı bir cinsellik ve iletişimden geçer.

İlginizi Çekebilir

Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar !

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri!

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri! Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar ! Eşiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir