Pazar , Kasım 26 2023
Home / Evlilik Rehberiniz / Evlilik Terapisti Nedir?

Evlilik Terapisti Nedir?

Evlilik terapisti nedir? Sorusunun yanıtını evlilikte sorun yaşamadan öğrenmek gerekir.

Evliliklerde kimi zaman sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durum herhangi bir tarafın kötü olmasından kaynaklanmaz çoğu zaman. Bazı zamanlar olur ki frekanslar tutmaz. Bazı dış desteklere ihtiyaç duyulur. Bu gibi zamanlarda evliliğe zarar vermeden bir uzmandan destek almak gerekebilir.

Bu durumda evlilik terapistine başvurulur. Her daim sorunlar çıkmasına gerek yok ayrıca, sağlıklı bir süreçte evliliklerini yürütmek isteyen çiftler bu terapilerden yararlanabilir. Eski zamanlarda evlilik terapisi adı değilken aile büyüklerinden yardım alınmaya çalışılır ve her iki taraf için de evliliğin fedakarlıklar üzerine kurulu olduğu nasihatleri verilirdi. Gelişen zaman şartları kişisel farkların daha çok ortaya çıkmasına neden olmaktadır ve daha bilimsel yöntemlere başvurulması gerektiğini ortaya koymaktadır.

Evlilik Terapisti Nedir
Evlilik Terapisti Nedir?

Evlilik Terapisti Alması Gereken Çiftler

Evli kişiler yaşadıkları sorunları atlatmak adına birlikte terapiste başvurmadan önce olaylardan en çok etkilenen taraf terapiye başlar. Ancak bu durum bir sonuç getirmiyorsa çiftin ortak bir şekilde terapi alması gerektiği anlamına gelir. Bazı durumlarda kişinin sorunlarının temelinde evliliğinde oluşan sorunların başrolde olduğu fark edilir ve kişi tek başına bu çıkmazdan kurtulamaz. Bu durumda evlilik terapisi devreye girer.

Terapi Süreci

Evlilikte çatışmaların başlama süreci birbirlerine olan tutarsız kural koyma ve iktidar savaşlarından meydana gelir. Terapi sürecinde ise dikkat edilmesi gereken etken ise hangi amaçla terapiye gidildiğinin ve hangi sorunun çözülmek istenildiğinin farkında olunmasıdır.

İlginizi Çekebilir

Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar !

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri!

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri! Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar ! Eşiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir