Cumartesi , Kasım 27 2021
Home / Evlilik Rehberiniz / Evlilik Listesi

Evlilik Listesi

Evlilik bir evin baştan aşağı inşa edilmesi ile başlar. Ve bomboş bir evi doldurmak oldukça zordur.  Bu konuda tek başınıza bir liste oluşturmak zordur ancak tecrübe sahibi insanlardan yardım almanız gerekmektedir. Atlanmaması gereken pek çok ayrıntı vardır. Örneğin evlendiniz ve yemek yapmak için tahta kaşığınız yok? Neden çünkü unuttunuz. Bu gibi ayrıntıları atlamamak adına dilerseniz internetten dilerseniz de aile büyüklerinden yardım alabilirsiniz.

Liste Hazırlama Yöntemleri

Evlenmeden önce eğer aileniz ile yaşıyorsanız zaten var olan ev düzenine hakimsiniz demektir. Yapmanız gereken her odayı ayrıntılı bir şekilde gezmek ve kalem kağıt alarak var olan eşyaların listesini yapmaktır. Örneğin mutfağa girip var olan araç gereçlerin listesini yapmalısınız. Eğer eksik varsa da malzemeleri temin edeceğiniz sırada ortaya çıkacaktır. Temel ihtiyaçları öncelikli tutmalı daha sonradan lükse kaçacak malzemeleri almalısınız. Örneğin salata kurutmak için aparat almadan önce bıçak almalısınız. Salatayı yapmak için kurutma aparatından çok bıçağa ihtiyacınız olacak.

Malzemeleri Gruplandırın

Belli başlı malzemeler aynı yerden alınır. Örneğin listenizi yaparken mutfak gereçlerini, beyaz eşyaları, mobilyaları gruplandırmanız alışveriş sırasında sizlere kolaylıklar sağlayacaktır. Bu gibi küçük ayrıntılar hayat kurtarıcıdır. Evlilik süreci oldukça yorucudur ve bu süreci sağlıklı atlatmak adına kendinize kolaylıklar sağlamalısınız. Her şeyi tek başınıza halletmeye çalışmayınız. Yardım almanız evinize karışıldığı anlamına gelmez aksine işinizi kolaylaştırır.

İlginizi Çekebilir

Oleg Cassini markası ile tüm evlilik hazırlıkları içerisinde olan büyük çoğunluğunu tek adresten tamamlama şansını buluyorsunuz.

2016 Gelinlik Trendleri

Oleg Cassini ile Hayatınızı Değiştirecek Düğün Gününe Hazırlanın ! O muhteşem evlilik teklifini aldınız ! …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir