Cuma , Eylül 15 2023
Home / Evlilik Rehberiniz / Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri.

Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri.

Bebek odası dekorasyonu adımına geçerken onların rahatlığı ve sizlerin göz zevki seçimleriniz çok etkilidir. Şıklık ve sevimli bir oda oluşturmak için aslında pahalı bir alışverişe gerek yoktur. Fakat diğer taraftan bebek odası takımı ve tasarımları için bir kaç senelik kullanabilmesi şeklinde alışveriş yapmanızda fayda vardır. Hadi gelin detaylara geçelim.

Şifonyer Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Dekoratif şifonyer fikirleri arasında alt kısmında yer alan değiştirme kısmını ilk bakışta dikkat edilecekler kısmına ekleyebilirsiniz. Şifonyerlerin mutlaka kenar kısımları korunaklı olmalıdır. Alt açma kısmına sahip olan bir şifonyer tercihleriniz arasında yer alabilir. Portatif olarak üst kısmı aynen bu şekilde düzenlenmiş olan dolapları da düşünebilirsiniz. Yalnız bu dolap ünitesinde dekoratif görünümleri mutlaka önemseyiniz. Bebeklerinizin alt bezlerini değiştirirken pratiklik açısından dolapların üst kısmının pürüzsüz ve sert olması önemsenebilir. Ayrıca dolabın üst kısmında düşmeyi önleyici korkulup aranması gereken özellikler arasında yer alıyor.
Bebek İçin Dinlenme Köşesi Önerileri
Bebeğinize yeteri kadar dinlenme imkânı verirseniz gün boyunca daha keyifli olur ve büyümesine odaklanır. Bu nedenle yatak, kundak, onu saracak elbiseleri mutlaka yumuşak ve anti-alerjen şeklinde seçmelisiniz. Kolay yıkanabilen ve lekeyi hemen tutmayacak kumaş türleri seçimleriniz sizi daha başarılı bir ebeveyn yapacaktır.

Bebek Odası Aydınlatması Nasıl Olmalı
Bebek odası aydınlatma tasarımları arasında gece aydınlatmalı loş bir ortam oluşturacak şekilde meydan getirilmelidir. Tavandan sarkan lamba ışıkları için minik bir abajur düşünülebilir. İsterseniz emzirme amaçlı kullanacağınız koltuğunda yan tarafında lambader kullanımı da hoş olabilir. Aydınlatmada bebek yatağının tavana bakan kısmında minik ışıklar olması ve onu takip etmesi zamanla uykusunu getirebilir. Lakin bunun sınırlı bir zamanda oluşmasına dikkat edin. Tamamen karanlık şekilde odayı bırakmamanızı öneriyoruz.

Kardeşler İçin Öneriler
Eğer en az iki kardeş aynı odada kalması gerekiyorsa bu konuda sizlere pratik bilgiler vermek istiyoruz. Kardeşler arasında kıskançlık olmaması ve büyük kardeşin, küçüğün odasını aldığı düşüncesini oluşturmaması gerekiyor. İkinci bebek dünyaya geldiğinde mutlaka abisi veya ablasına bazı fikirler konusunda ondan görüş almanızı öneriyoruz. Ne kadar benimserse kardeşi ile oluşabilecek kıskançlık krizleri de bir o kadar azalacaktır. Ayrıca bu aşamada pembe, mavi, kırmızı, boyalı tablolar, rengârenk odalar arasındaki tercihlerin bir kısmına bırakın onlar mimikleri veya söylemleri ile karar versinler.

İlginizi Çekebilir

Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar !

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri!

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri! Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar ! Eşiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir