Çarşamba , Kasım 22 2023
Home / Evlilik Rehberiniz / Balayı için Babydoll’lar

Balayı için Babydoll’lar

Balayı için Babydoll’lar

Babydoll tüm kadınlar için giyilmesi kolay, rahat ve şık bir görüntü sunan bir kıyafettir. Babydoll kullanımı tarih olarak oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Rönesanas dönemindeki büstiyerli kıyafetlere ve Orta Avrupa krallıklarındaki geceliklere oldukça benzemektedir. Göğüs bölgesi oldukça yüksek tutularak ve bele yapılan farklı vurgular aracılığı ile giyen kişinin genç bir görünüme sahip olması amaçlanmaktadır. Fantezi giyim grubunda da yeri olan babydoll; 1960 yılından sonra ön plana çıkmış ve 90’larda en popüler zamanını yaşamaya başlamıştır.

Günümüzde ise bayanlar bu modelleri özellikle balayı ve saten kumaş olarak tercih etmekteler.   Özellikle siyah ve kırmızı renkte olan babydoll’lar, bayanların çekiciliğini ortaya çıkarmak adına oldukça elverişli ve iddialı parçalardır. Beyaz renk ise; doğal ve masumluğu yansıtmaktadır. Bu nedenle bayanların balayı için en çok tercih renk, beyazdır. Saten babydoll’ların yanı sıra; tül ve penye modeller de az miktarda da olsa bulunmaktadır. Penye modeller ise genellikle günlük kullanım için tercih edilmektedir.

Balayı için tercih edilen babydoll modelleri seçiminde, daha güzel ve hoş görünmek için uygulanması gereken kurallar vardır. Bu kurallardan şu şekilde bahsedilebilir;

Boyunuz kısa olması durumunda, dizinize kadar uzanan modelleri tercih etmemelisiniz. Daha mini modeller, daha uzun ve hoş görünmenizi sağlayacaktır.

Bayanlar için standart olan 170 boyun üzerindekiler için ise; diz kapağının 1-2 cm üzerinde olan modeller çok daha zarif duracaktır.

Göğüslerinizin duruş biçimini beğenmiyorsanız ve daha güzel görünmesini istiyorsanız, push-up özelliğe sahip olan sütyenleri tercih etmeniz, daha iyi bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Büyük göğüslere sahip olan bayanlar için; boyundan bağlamalı olan Babydoll modelleri, göğüslerin daha küçük ve daha biçimli görünmesinde yardımcı olmaktadır.

Göbek bölgesinde farklılıklar bulunan bayanların, etek bölgesi dantel ya da fırfır ayrıntıları ile hareketlenen modelleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu sayede fazlalıklarınızı kapatmanız ve dikkati başka yere çekmeniz mümkün olmaktadır. Fazlalık olan bölgenizin basenleriniz olması durumunda ise; göğüs ve bel bölgenizde ayrıntılar bulunan modelleri seçmeniz, bu fazlalıkları kapatmanız için doğru tercih olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar !

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri!

Ev tekstili markası Özdilek ve romantik desenleri! Yeni Evliler Aşklarının Ruhunu Evlerine Taşıyorlar ! Eşiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir